|

F3

3. července 2015 – Iveco Citelis se na lince F3 otáčí kolem Divadelního náměstí – Pavel Hypš

Třetí festivalová linka, označená „F3“, vozí své cestující s přestávkami od roku 2000. Její vývoj si přiblížíme tímto příspěvkem. V úvodu nutno zdůraznit, že je v provozu vždy pouze při konání Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

9. července 2015 – Iveco Urbanway na lince F3 v zastávce Slavie – Pavel Hypš

Jelikož bylo v roce 2000 zřízeno jedno z promítacích míst Mezinárodního filmového festivalu v hotelu Imperial, vyjíždí ke stávajícím linkám F1 a F2 od 5. července 2000 třetí festivalová linka označená F3, vedená v trase: Hotel Thermal – Imperial – Richmond. U hotelu Thermal byl možný také přestup na linky F1 a F2. Na Richmondu se nacházel areál letního kina. 

Hned v následujícím roce byl závlek k Imperialu začleněn do linky F2, díky čemuž linka F3 naposledy vyjela v poslední den festivalu, tedy 15. července 2000. Systém variant linky F2 byl ovšem v následujícím roce opětovně zrušen, a linka F3 vyjíždí ve své původní trase znovu 4. července 2002.

V následujícím roce byla zrušena vyjímka festivalových linek pro průjezd Vřídelní kolonádou, kam jinak platí zákaz vjezdu autobusů již od roku 1961. Linky F2 a F3 proto musely změnit své trasy a 4. července 2003 vyjíždí „eftrojka“ v trase: Hotel Thermal – Libušina – Divadelní náměstí. Dne 12. července 2003 se podívala linka F3 do ulic naposledy, jelikož trasa k letnímu kinu byla začleněna do linky F1.

K opětovnému obnovení „eftrojky“ došlo 3. července 2009 po změně ukončení linek v Tuhnicích. Centrální zastávka festivalových linek byla přemístěna ke stanovému městečku u KV Areny a tak linka F3 vyjela v trase: KV Arena – Hotel Thermal – Kino Panasonic – Východní – Hotel Festival – U Jara – Libušina – Richmond – Grandhotel Pupp – Divadelní náměstí. Od sezony 2011 je zrušena zastávka U Jara.

Červenec 2009 – Karosa B932 na festivalové lince F3 – web k293.cz

K další změně došlo o tři roky později, kdy bylo pro návštěvníky připraveno nové stanové městečko u koupaliště Rolava. Linka F3 byla od 29. června 2012 zkrácena z Divadelního náměstí k hotelu Thermal, přičemž vybrané spoje dále pokračovaly pod označením F1 ke stanovému městečku Rolava.

2012 – Jízdní řád linky F3 – sbírka Pavel Hypš

V dalším ročníku, tedy od 28. června 2013, se ruší tzv. „převlekání“ spojů a všechny linky, včetně F3, pokračují vybranými spoji dál ke stanovému městečku Rolava. Od sezony 2015 jsou zřízeny nové zastávky Tržnice (promítání v Národním domě) a Slavie (nové ubytovací zařízení). Zastávka Grandhotel Pupp směr Stanové městečko je přemístěna do nové zastávka Lázně I linky číslo 2 v Mariánskolázeňské ulici.

3. července 2015 – Iveco Citelis na lince F3 u stanového městečka Pavel Hypš

Sezona 2016, od 1. července toho roku, přinesla s sebou opětovné zrušení zastávky Slavie. Zároveň byl zaveden nový ranní spoj ze Stanového městečka na Divadelní náměstí, který odtud pokračoval přímo jako linka F2 ke kempu v Březové.

2. července 2016 – Posilový spoj navážející návštěvníky letního kina, ukončený v zastávce Richmond – Pavel Hypš

Zdroje: Půlstoletí ve službách města (Mgr. Jakub Mráz), web dpkv.cz, web dpkv.blog.cz

Podobné příspěvky

Napsat komentář