|

KARLOVARSKÝ KRAJ

Karlovarský kraj leží v severní části západních Čech a je zároveň nejzápadnějším krajem České republiky. U nás sousedí s Plzeňským a Ústeckým krajem, za hranicemi se německými spolkovými zeměmi Bavorsko a Sasko. V celém kraji žije jen necelých 300 tisíc obyvatel, což jej v počtu obyvatel řadí na poslední místo v republice.

Největšími městy jsou Karlovy Vary, Sokolov a Cheb, dalšími významnými pak Aš, Mariánské Lázně, Ostrov nebo Jáchymov.

Jedinou elektrickou trakcí v městských provozech karlovarského kraje je síť trolejbusů v Mariánských Lázních, doplněná autobusovými linkami, zajíždějícími i do sousedního města Lázně Kynžvart. V minulosti existovala také meziměstská trolejbusová trať z Ostrova do Jáchymova, po které se však nikdy nepřeprapovali cestující. Sloužila pouze ke zkušebním jízdám vozů vyrobených v ostrovském závodě Škoda.

Městská autobusová doprava dále funguje ve městech Karlovy Vary (s přesahem turistických spojů do měst Bečov nad Teplou a Loket), Sokolov (s přesahem do sousedního města Březová), Ostrov (s přesahem do sousedního města Hroznětín), Aš, Cheb a Jáchymov.

Místní spoje regionálních linek, jež slouží zejména pro přepravu po městě, existují ještě například v Bochově, Františkových lázních, Kynšperku nad Ohří, Nejdku, Nové Roli nebo Toužimi.

Abertamy
Bečov nad TeplouBochov
Boží DarBřezová
ČistáDolní Žandov
DoupovFrantiškovy Lázně
HabartovHorní Blatná
Horní SlavkovHranice
HroznětínHřebečná
ChebChodov
ChyšeJáchymov
JindřichoviceKarlovy Vary
KrajkováKraslice
Krásné ÚdolíKrásno
Kynšperk nad OhříLázně Kynžvart
LoketLuby
Mariánské LázněMnichov
NejdekNová Role
Nové SedloOloví
OstrovPernink
PlesnáPrameny
PřebuzRotava
RybářeSkalná
SokolovStará Role
TepláToužim
ÚtvinaŽlutice

Podobné příspěvky

2 Komentáře

Napsat komentář