|

RÝMAŘOV

Rýmařov (německy Römerstadt) je nejzápadnějším městem v Moravskoslezském kraji. Leží v okrese Bruntál. Žije zde přes 8 tisíc obyvatel.

Rýmařovské Náměstí Míru – Pavel Hypš

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1351. V roce 1406 se Rýmařov stal městem. Dne 3. dubna 1790 postihl město ničivý požár, při kterém shořely téměř všechny domy. Po této události bylo město znovu postaveno v duchu klasicismu a empíru.

Socha svatého Jana Nepomuckého – Pavel Hypš

Kostel svatého archanděla Michaela je původně gotickou stavbou, později renesančně přestavěnou, s barokní Růžencovou kaplí. Kaple Navštívení Panny Marie, místními také nazývaná kaple V Lipkách, velmi významná barokní stavba místního stavitele Friedricha Höslera z let 1711-15.

11. prosince 2015 – Kostel svatého Michaela zahalený do zimní mlhy – Pavel Hypš

Rýmařov se skládá, mimo samotné město, z dalších celkem šesti místních částí. Ty však netvoří ve všech případech jedno katastrální území. Například místní část Janovice je rozdělena na dva historické katastry a to Janovice u Rýmařova (dříve Janowitz) a Janušov (Johnsdorf).

27. srpna 2013 – Místní část Janovice proslavila především výroba dřevěných turistických známek – Pavel Hypš

Rýmařov je konečnou stanicí na železniční trati číslo 311. Vlakové spoje provozují České dráhy v rámci linky ODIS S10 z Opavy do Rýmařova. Jsou zde provozovány pouze osobní vlaky, a to v intervalu přibližně dvě hodiny.

Rýmařovské nádraží – Pavel Hypš

Ve městě staví dálkové autobusové linky jedoucí do Olomouce, Přerova, Šumperku, Ostravy a Prahy. Autobusové nádraží prošlo v roce 2015 výraznou rekonstrukcí.

27. srpna 2013 – Karosa Axer na lince 950104 do Přerova – Pavel Hypš

Vybrané spoje autobusové linky ODIS číslo 881 plní funkci rýmařovské místní dopravy. Jsou vedeny v trase: ŽELEZNIČNÍ STANICE – Autobusové stanoviště – Hornoměstská KB – Hornoměstská nemocnice – AUTOBUSOVÉ STANOVIŠTĚ.

27. srpna 2013 – Místní spoj linky číslo 881 – Pavel Hypš

Autor: Pavel Hypš
Zdroje: web wikipedia.cz (Rýmařov)
Text zveřejněn: 20. června 2016

Podobné příspěvky

2 Komentáře

  1. Pingback: Kardinal Stick

Napsat komentář