Subdodávky Dopravy Ústeckého kraje 2019

Od 7. ledna 2019 přestal dopravce TD Bus jezdit své autobusové linky v Ústeckém kraji, konkrétně v oblastech Louny západ, Podbořany a Vejprty. Dopravce již předtím ukončil provoz autobusových linek v ostatních oblastech Ústeckého kraje, avšak tentokrát svůj úmysl oznámil pouze tři dny předem a krajská firma Doprava Ústeckého kraje tak nebyla schopna spoje zajistit svými autobusy. Všechny spoje tak začali jezdit různí dopravci z celé republiky, které se podařilo narychlo sehnat. V následujícím přehledu najdete ty, které se nám podařilo na dotčených linkách zachytit. Jelikož se v průběhu dalších dní stav měnil a stále mění, neručím za kompletnost seznamu.

Arriva City

Teplická provozovna dopravce Arriva City jezdí pod hlavičkou Dopravy Ústeckého kraje regionální linky převážně v okrese Teplice. V třetím lednovém týdnu však začala zajišťovat také linky oblasti Louny západ, a to autobusy převedenými ze sesterské firmy Arriva Morava.

Autobusová doprava Podbořany

AD Podbořany zajišťovala linky v oblasti Podbořan před zahájením integrovaného systému DÚK. Výběrové řízení na provoz linek DÚK vyhráli, avšak před zahájením provozu byli pohlceni firmou BusLine (později TD Bus) a na linky tak nevyjeli. Po více než dvou letech se najednou firma za záhadných okolností opět objevila jako samostatný subjekt a zajišťuje většinu spojů v oblasti Podbořany a okrajově také Louny západ, převážně autobusy jezdícími zde před zahájením provozu DÚK.

Autobusy Karlovy Vary

Dopravce Autobusy Karlovy Vary zajišťuje svými autobusy několik oblastí DÚK, městskou dopravu v Lounech a Varnsdorfu a v průběhu ledna převzal dispečink také pro oblast Vejprty. Fyzicky zde však vypravuje pouze jediný vůz, převedený ze své divize v Karlovarském kraji.

Autobusy Stropnický

Firma Autobusy Stropnický se sídlem v Podbořanech svými dvěma autobusy jezdí zájezdy a také náhradní dopravu za vlaky. V druhém lednovém týdnu se jeden z nich objevil na linkách v oblasti Louny západ.

ČS Bus

Firma ČS Bus se sídlem v Podbořanech podniká především v zájezdové dopravě a zajišťuje také vybrané spoje smluvních linek k logistickému areálu Amazon v Dobrovízi u Prahy. V druhém lednovém týdnu vypravila dva autobusy v oblasti Louny západ, později se zde již neobjevovaly.

ČSAD autobusy Plzeň

Dopravce ČSAD autobusy Plzeň zajistil vybrané spoje v oblastech Podbořany a Vejprty záložními autobusy z garáží v Kralovicích.

Dankobus

Firma Dankobus se sídlem v Měcholupech u Žatec, která se zaměřuje na provoz zaměstnaneckých svozů v Ústeckém kraji a zájezdovou dopravu, vypravila jeden ze svých autobusů v oblasti Louny západ.

David Řepka

Soukromý dopravce David Řepka se sídlem ve Chvaleticích u Pardubic vypravil svůj jediný autobus Bova Futura v oblasti Vejprty.

DP Chomutov a Jirkov

Dopravní podnik měst Chomutov a Jirkov vypravil své městské i příměstské autobusy v oblastech Louny západ a Vejprty. Od února pronajímá navíc dopravci Autobusy Karlovy Vary tři své vozy na městskou dopravu v Litoměřicích, kde TD Bus také vypověděl své služby.

DP Most a Litvínov

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova zajistil vybrané spoje v oblasti Louny západ svými zájezdovými autobusy Karosa Axer.

ER-Bus Prague

Společnost ER-Bus Prague se sídle v Krásně dlouhodobě vypomáhá jako subdodavatel na několika pravidelných linkách dopravců Autobusy Karlovy Vary a ČSAD autobusy Plzeň a jejich autobusy se objevují také jako náhradní doprava za vlaky. Pod hlavičkou ČSAD autobusy Plzeň jeden z jejich autobusů vypomáhá také v oblasti Vejprty.

Expres Hrůza

Firma Expres Hrůza z Žatce, která se specializuje na pořádání zájezdů do rumunského Banátu, vypravila jeden autobus Karosa Ares v oblasti Louny západ.

K Servis Bohemia

Dopravce K Servis Bohemia, se sídlem v Lounech, zajišťuje provoz pravidelné linky z Prahy přes Louny do Žatce. Ve druhém lednovém týdnu svými vozy zajistila vybrané spoje v oblasti Louny západ.

KT Bus

Firma KT Bus z Horažďovic vypravuje své autobusy především na náhradní dopravu za vlaky a také jako dlouhodobou subdodávku pro dopravce ČSAD autobusy Plzeň. Svými vozy vypomáhá nyní také v oblasti Vejprty.

MHK Bus

Firma MHK Bus z Klášterce nad Ohří operuje se svými autobusy na zaměstnaneckých svozech logistických areálů v Prunéřově a na zájezdové dopravě. Zajišťují nyní také vybrané spoje v oblasti Vejprty.

Nordtrans

Firma Nordtrans z Novosedlic u Teplic vypomáhá svým jediným autobusem na zaměstnaneckých svozech logistického areálu Amazon v Dobrovízi u Prahy. V druhém lednovém týdnu jej vypravila také na vybrané spoje v oblasti Louny západ.

Petrolex Trans

Firma Petrolex Trans provozuje autoškolu všech kategorií v Teplicích a okolí. Jeden z jejich autobusů vypomohl v druhém lednovém týdnu v oblasti Louny – západ.

Retrobus

Původně pouze spolek sběratelů autobusů z Prostějova začal od roku 2016 zajišťovat provoz pravidelné linky z Prostějova přes Brno a Hradec Králové do Liberce. Mimo to svými autobusy také dlouhodobě vypomáhá pražským dopravcům Arriva City a About Me. V Ústeckém kraji vypravuje své autobusy v oblasti Vejprty.

neznámý

Vůz viděn na lince číslo 600 v oblasti Vejprty.

Autor textu :Pavel Hypš

Autoři fotografií: Pavel Hypš a Sirka

Podobné příspěvky

2 Komentáře

Napsat komentář