|

51

Noční linka 51 dnes spojuje severovýchodní a severozápadní okraj Karlových Varů s průjezdem přes celé město. Noční provoz ve městě funguje více než 20 let, linka 51 se však objevila až později. Pojďme si nyní více povědět o jejím vývoji.

29. února 2012 – Linka 51 na konečné Garáže MHD – Pavel Hypš

Noční provoz byl v minulosti zajišťován vybranými spoji denních linek, především pak linkou č. 11 (Horní nádraží – Tržnice – Divadelní náměstí), která navážela k nočním vlakovým spojům a od nich. Změna nastala v rámci úsporných opatření k 1. dubnu 1992, kdy byl provoz denních linek ukončen ve 22 hodin a noční obsluhu zajistila zvláštní linka 0.

10. března 2011 – Autobus linky 51 na přestupní zastávce Tržnice – Pavel Hypš

Počínaje 1. dubnem 1999 byla tato linka rozdělena na dvě nově vzniklé noční linky 51 a 52 (Doubí – Tržnice – Divadelní náměstí). Linka 51 v trase Stará Role – Rozcestí u Koníčka – Horní nádraží – Elite – Tržnice – Nemocnice – Lidická – Drahomíra – Garáže MHD převzala noční obsluhu vytíženějších úseků a nejpodobnější je s denní linkou číslo 15. Rozsah provozu je v rozmezí 22 až 4 hodin celkem pěti páry spojů, o víkendech pak o dvě hodiny déle osmi páry spojů. Každoročně o nocích 24. / 25. prosince a 31. prosince / 1. ledna je pak provoz výrazně posílen jako náhrada zkráceného provozu denních linek.

1. ledna 2009 – Novoroční provoz linky 51 zasahuje až do pozdních dopoledních hodin – Pavel Hypš

Všechny spoje se potkávají u Tržnice s linkou 52. Do půlnoci je možnost přestupu na oba směry, po půlnoci vždy již pouze v jednom. Do půlnoci je také provoz zajištěn dvěma autobusy, pak do cca 3 hodin jezdí jeden a poté je opět provoz posílen druhým vyjíždějícím z garáže jako předvýkon k denní lince. Všechny spoje zpravidla zajišťují standardní autobusy, může být vypraven midibus. Žádný spoj není garantovaně nízkopodlažní, výskyt nízkopodlažních vozů je zde však poměrně častý.

10. března 2011 . Midibus vypravený na linku 51 v terminále Tržnice – Pavel Hypš

Zdroje: publikace Půlstoletí ve službách města (Jakub Mráz), web dpkv.cz (Jízdní řády a schéma linkového vedení)
 

Podobné příspěvky

Napsat komentář