LITVA

Litevská republika je nejjižnější a největší ze tří pobaltských zemí na jihovýchodním pobřeží Baltského moře. Sousedí s Polskem, Lotyšskem, Běloruskem a kaliningradskou částí Ruska.

V Litvě nenajdeme žádné město s provozem metra nebo jiné podzemní dráhy, tramvajové provozy jsou zde již minulostí. Existovaly však v hlavním městě, Vilniusu, a také v Kaunasu a Klaipedě.

Ve městech Kaunas a Vilnius však dnes jezdí alespoň trolejbusy, doplněné řadou autobusových linek. Městské autobusové provozy dále fungují např. v Alytusu, Klaipedě, Panevežysu, Palanze nebo Šiauliai.

V Kaunasu jsou v provozu dvě lanové dráhy, třetí lanovou dráhu pak můžeme najít ve Vilniusu.

AlytusKaunas
KlaipédaMarijampolé
PalangaPanevéžys
ŠiauliaiVilnius
15 února, 2019

  • Dobrý den, děkuji za reportáž, fandím tramvajové dopravě a nyní s akcentem na e-mobilitu budou elektroprovozy jistě zaznamenávat boom. Budou dle vašeho názoru zmíňovaná litevská velká města uvažovat o znovuzavedení tramvajového provozu, viz např. jako lotyšské město Dauvgapilis?

    • Dobrý den, podle mého názoru a současného vývoje spíše ne, vzhledem k existující dopravní infrastruktuře pro trolejbusy, kterou mohou v budoucnu využívat elektrobusy nebo hybridní autobusy.

  • Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *