|

HOF

Hof je město v Německu, ležící asi 100 km severovýchodně od Norimberku a 15 km západně od českých hranic, na řece Sále. Žije zde okolo 45 tisíc obyvatel. Ve městě je rozvinutý potravinářský průmysl, především pivovary a výroba uzenin, které prodávají na ulicích krojovaní párkaři.

13. prosince 2015 – Radnice v Hofu – Pavel Hypš

První písemná zmínka o Hofu pochází z roku 1214. Město bylo součástí historické země Fojtsko a markrabství Brandenburg-Bayreuth, od roku 1810 patří k Bavorsku. Od roku 1993 je součástí euroregionu Egrensis (spolupráce česko-německého pohraničí).

13. prosince 2015 – Model města na hlavní třídě – Pavel Hypš

Nad městem se vypíná rozhledna Bismarckturm z roku 1921. Funguje zde divadlo, zoologická zahrada a městský park Theresienstein, nedaleko města leží Letiště Plauen-Hof. Každoročně v říjnu se ve městě koná mezinárodní filmový festival. Partnerským městem je Cheb.

13. prosince 2015 – Sídlo městské galerie v parku Theresienstein – Pavel Hypš

V roce 1880 zavítala do Hofu poprvé železniční doprava. Dnes ve městě fungují dvě nádraží, Hof Hauptbahnhof (hlavní nádraží a Hof Neuhof. Významné železniční tratě vedou do Lipska, Bambergu, Řezna, Drážďan nebo Norimberku, jedna regionální trať vede také do české Aše a Chebu.

13. prosince 2015 – Budova hlavního nádraží v Hofu – Pavel Hypš

Od 5. srpna 1901 do 14. listopadu 1921 fungovala ve městě tramvajová doprava mezi hlavním nádražím, centrem a městským hřbitovem. Úsek z náměstí ke hřbitovu se jezdil pouze podle aktuální poptávky. Trať neměla žádné odbočky a po celou dobu provozu jezdila pouze jedna linka.

1911 – Pohlednice s tramvají u hofského nádraží – Informační tabule města

Veškerá vnitroměstská doprava je po zrušení tramvajové dopravy zajištěna autobusy. Po území města provozuje městský dopravce HofBus dvanáct autobusových linek. V provozu jsou v pracovní dny (6-21 hod.) a v sobotu (6-14 hod.), ve zbylém čase je síť zredukována na devět linek s mírně odlišnými trasami.

13. prosince 2015 – Mercedes-Benz Citaro na lince číslo 4 u horní brány (Oberes Tor) – Pavel Hypš

Zdroje: web wikipedia.cz (Hof (město)), web wikipedia.de (Hof (Saale), Strassenbahn Hof)

Podobné příspěvky

Napsat komentář