|

SLOVENSKO

Slovenská republika je vnitrozemský stát ve střední Evropě, sousedící s Českou republikou, Polskem, Rakouskem, Maďarskem a Ukrajinou. Žije zde 5,5 milionu obyvatel.

Tramvajovou dopravu najdeme na Slovensku pouze ve dvou největších městech, Bratislavě a Košicích. Trolejbusy jezdí v Bratislavě, Banské Bystrici, Prešově a Žilině. Trolejbusové tratě i vozidla jsou také v Košicích, doprava je zde však dlouhodobě pozastavena. Dříve existovala také meziměstská trolejbusová trať ve Vysokých Tatrách.

Slovensko je bohaté také na městské autobusové dopravy. Vyjma výše zmíněných fungují městské autobusové linky také v Bardejově, Bánovcích nad Bebravou, Brezně, Čadce, Dolným Kubínu, Dunajské Stredě, Galantě, Handlové, Hlohovci, Kežmaroku, Komárně, Kysuckém Novém Mestě, Levici, Levoče, Liptovském Mikuláši, Lučenci, Martinu, Michalovcích, Nitře, Novém Meste nad Váhom, Nových Zámkách, Partizánském, Piešťanech, Popradu, Povážské Bystrici, Prievidze (s přesahem do města Bojnice), Rimavské Sobotě, Rumžomberoku, Senici, Seredě, Spišské Nové Vsi, Svitu, Šahách, Šaľe, Štúrovu, Šuranech, Topoľčanech, Trebišově, Trenčínu, Trnavě, Vranově nad Topľou, Zvoleni a Žiaru nad Hronom.

BojniceBratislava
KošiceNitra
Prešov
Prievidza
TrenčínŽilina

Podobné příspěvky