|

JOHANNGEORGENSTADT

Johanngeorgenstadt je horské městečko v saské části Krušných hor. Sousedí na severovýchodě s obcí Breitenbrunn, na jihu s českou obcí Potůčky a na severozápadě s obcí Eibenstock. Lidově se městu říká „město svícnů“.

25. března 2015 – Česko-německá hranice v Johanngeorgenstadtu – Pavel Hypš

Počátky města sahají do roku 1654, kdy dal kurfiřt Johann Georg I. na hradě v Annabergu souhlas k jeho založení. Popudem k založení byla místní bohatá ložiska cínu. Zakladatel město opustil již roku 1656, jelikož zde byl velký nedostatek potravin a na hlad tu umírali lidé až do konce 18. století. Další velké ztráty město utrpělo během druhé světové války, kvůli své hraniční poloze.

25. března 2015 – Hornický skanzen – Pavel Hypš

Vě městě se nachází několik významných válečnách památníků a pomníků. Nejhodnotnější pochází z roku 1965. Je umístěn v areálu bývalé továrny nábytku a zasvěcen je obětem koncentračního tábora Flossenbirg.

25. března 2015 – Kostel v Johanngeorgenstadtu tvoří dominantu celé krajiny – Pavel Hypš

Johanngeorgenstadt se skládá z částí: Staré Město (nazývané také Sockendorf – Ponožková ves), Centrum, Nové Město, Schwefelwerk, Jugel, Henneberg, Wittigsthal, Pachthaus, Heimberg, Steigerdorf, Steinbach a Sauschwemme.

25. března 2015 – Náměstí ve staré části města – Pavel Hypš

Roku 1883 byla zprovozněna železniční trať z Johanngeorgenstadtu do Schwarzenbergu. V roce 1899 došlo k napojení ke stávající české dráze, a vytvoření tak nové relace Johanngeorgenstadt – Nejdek – Karlovy Vary.

25. března 2015 – Nádraží Johanngeorgenstadt – Pavel Hypš

Regionální autobusové linky ve městě provozuje dopravce RVE se sídlem ve městě Annaberg-Buchholz, a směřují především do Schwarzenbergu a Eibenstocku. Přes hraniční přechod do českých Potůčků žádná pravidelná autobusová linka nejezdí.

25. března 2015 – MAN ÜL363 na školním spoji linky číslo 336 – Pavel Hypš

Oficiální městská doprava v Johanngeorgenstadtu neexistuje. Pouze po území města jsou však vedeny hned dvě regionální autobusové linky. Linka číslo 348 zajišťuje celotýdenně spojení autobusového a vlakového nádraží. Linka číslo 350 je radiobus na zavolání do okrajové části města Jugel.

25. března 2015 – Mercedes-Benz Sprinter ev č. 8002 na místní lince číslo 348 – Pavel Hypš

Zdroje: web rve.de, web wikipedia.de (Johanngeorgenstadt)

Podobné příspěvky

Napsat komentář